Triedenie odpadu doma

2 jednoduché tipy, ako triediť odpad doma

Triediť odpad doma nemusí byť nákladná investícia. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako vytriediť odpad aj doma. Domáci kutilovia určite nájdu aj iné a efektívnejšie spôsobi, no pre tých, ktorí chcú triediť s čo najmenšími starosťami alebo nemajú možnosť vymýšlať a vyrábať, existujú tieto spôsoby.

Taška z obchodu

Jedným zo spôsobov, ako oddeliť plasty a kovy od ostatného odpadu, môže byť aj obyčajná igelitová taška z obchodu alebo sáčok z ovocia. Nakoniec, je to plast. Do takéhoto sáčku alebo tašky môžete vkladať všetok plastový a kovový odpad a pri najbližšom vynesení smetí zoberiete so sebou aj tašku. Pokiaľ si aj obchod pýta peniaze za sáčok, určite je to veľmi nízka suma. Taktiež sa vyhnete opätovnému kupovaniu sáčkov do koša. Najväčšia výzva pri tomto štýle triedenia odpadu je miesto, kde sáčok bude. To chce kreativitu.

Plastová taška na odpad

Dvojitý kôš

Tento spôsob nie je až tak výnimočný, no prehliadaný.  Mnoho domácnosti aj naďalej bude používať jeden obrovský kôš bez možnosti triedenia. Dvojitý kôš však nie je nákladná položka, spravidla pár destiatok EUR. Samozrejme, za tie väčšie si človek priplatí, malý kôš ale tiež nie je na zahodenie. Častejšie vynášanie odpadu znamená, že môžete častejšie zamestnávať svoje dieťa alebo častejšie chodiť po schodoch a spraviť tak malý kus aj pre svoje zdravie, nie len planétu.

Dvojitý kôs na odpadu

Triediť odpad doma tak nemusí byť príliš náročne. Tieto dva spôsoby budú mať potrebný efekt triedenia a zároveň nezruinujú vašu peňaženku.

Tagy:ako triediť odpad domaseparácia odpadutriedenie odpadu

Viac receptov nájdeš na cojest.sk
Články, ktoré sa ti môžu páčiť
Výber zaujímavých receptov

Používaním webu Čo Jesť súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia a súborov cookies. Viac sa dozviete tu.